Локомотив Пловдив удари ЦСКА-София на Лаута с 2:1 в дербито на кръга в родния шампионат. След победата си над червените смърфовете заемат второ място във временното класиране на точка от лидера Лудогорец.

Шест минути след старта на мача Антон блокира удар на Динис Алмейда и прати топката в ъглов удар. В деветата минута дойде първата по-сериозна опасност пред двете врати. Парвиз Умарбаев искаше да вкара топката от фаул, но тя прелетя встрани от вратата на Бусато – аут. В 13-ата минута Жул Кейта комбинира с Али Соу пред наказателното поле на Локомотив. Гамбиецът стреля мощно с десния крак, но този му опит беше неточен.

Доста добър шанс за Локомотив Пловдив се откри в 23-ата минута. Момчил Цветанов центрира отляво към непокрития Димитър Илиев в наказателното поле, ала капитанът на „смърфовете“ не засече достатъчно добре топката, за да дойде опасен удар към вратата на Бусато. В 31-ата минута Салинас пласира страхотно центриране от фаул, а Юрген Матей отигра топката по начин, който направи така Локомотив да поведе в резултата, след като си реализира автогол.

В 38-ата минута Локомотив реализира втори гол в срещата. Момчил Цветанов открадна топката в половината на ЦСКА и стреля мощно с левия крак. Тя се отби в главата на правещия кошмарен мач Матей и влетя във вратата на Бусато, като бразилският страж не можеше да се намеси по никакъв начин.

В 51-ата минута дойде първият шанс през втората част за двата отбора. Локомотив направи страхотна атака чрез Минчев, Илие и Карагарен. Последният отправи мощен удар от границата на наказателното поле на „червените“ с левия крак, но топката отлетя аут. Осем по-късно Греъм Кери обстрелва вратата на Локомотив Пловдив от фаул, но топката отиде аут.

Натискът на ЦСКА към пловдивската врата се засили и в 69-ата минута дойде първият гол за гостите. Тиаго Родригес стреля превъзходно от фаул и прати директно топката във вратата на Луков – 2:1 за Локомотив. До края на срещата червените не успяха да отбележат нов гол и така смърфовете се поздравиха с победата за радост на своите привърженици.

В началото на срещата публиката на Локомотив отдаде последна почит на починалия днес фен на черно-белите Харалампи Ванев – – деятел на спортно дружество “Локомотив”, дългогодишен председател на УС на Шахклуб “Локомотив”, виден привърженик на клуба и председател на фен група “Интел Локо”. В средата на първото полувреме пък ултрасите на черно-белите напомниха, че не са забрави какво се случи в Катуница преди години и за двете загинали български момчета Ангел и Павел. Припомняме ви, че преди 9 години едното момче беше прегазено от бус, пълен с приближени до ромския бизнесмен Кирил Рашков, а другото почина по време на протестно шествие.