Ботев и Славия оправдаха очакванията за дерби-мач и завършиха 2:2 в среща от 10-ия кръг на U19. Двубоят се игра на базата на "белите" в София, предаде репортер на BgDerby.

Ботев започна много силно с гол още в първите минути. Георги Трифонов нахлу отдясно и центрира в наказателното поле, където голмайсторът Иво Казаков с летящ плонж вкара много красив гол за 0:1.

В 15-ата минута при центриране домакините изравниха с гол с глава. В средата на първото полувреме Стефан Попов открадна топката в центъра на терена, подаде към Иво Казаков и той сам срещу вратаря удари страничната греда.

Ботев поведе отново с гол на Иво Казаков, разписал се с хубав удар извън наказателното поле. Домакините за втори път стигнаха до равенството в 70-ата минута, когато след центриране от корнер на първа греда играч в бяло вкара за 2:2.