Лидерът във временното класиране Локомотив Пловдив пропусна да увеличи преднината си пред своите преследвачи и завърши наравно 0:0 с Арда в мач, който се игра тази вечер на Лаута. С

Преди началото на срещата футболистите на Локомотив и Арда бяха придружени от 22 деца от Регионалния център на малчугани със специални потребности. Децата, както и техните родители, бяха специални гости на черно-белите за този двубой.

Първата по-опасна ситуация бе пред вратата на гостите. В 10-ата минута Салинас нахлу в наказателното поле отдясно и подаде към Минчев, който стреля в аут. Само пет по-късно отново Салинас бе замесен в атаката на Локо. Нападателят копна брилянтно топката над бранителите на Арда извеждайки Минчев очи в очи с вратаря, но таранът на пловдивчани се засуети при овладяването й и пропусна добра възможност да открие резултата, тъй като не стигна до изстрел.

В 36-ата минута Милен Стоев засече с глава центриране на Делев от корнер, а топката премина на сантиметри покрай дясната греда. Ако футболистът на Арда бе отбелязал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като реферите решиха, че центрирането от ъгловия удар е напуснало очертанията на терена.

Четири минути по-късно Желев шутира от 22 метра, а след рикошет в крака на Цветанов топката излезе в корнер, но опасно близо покрай лявата греда.

След почивката играта продължи да е равностойна. В 68-ата минута Делев направи добро двойно подаване със свой съотборник в наказателното поле на домакините, но ударът му от малък ъгъл не се получи и не затрудни Луков.

В 75-ата минута Арда изпусна най-чистото голово положение до този момент. Ковачев се пребори за топката пред наказателното поле на пловдивчани, след което изведе Леони сам срещу Луков, но стражът спаси шута на защитника.

Само 120 секунди по-късно Карагарен стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Караджов.

В 86-тата минута Момчил Цветанов центрира от ъглов удар, където на първата греда Анте Аралица стреля с глава, но последва спасяване на Иван Караджов.

Дълбоко в продължението на срещата Кенан Муслимович имаше страхотна възможност да донесе победата на Локо Пд, но босненецът се забави и Петко Ганев изчисти топката.