Ботев (Пловдив) победи Оборище Панагюрище с 0:4  в среща от 1/16-финалите на Купата на България. Димитър Тонев изведе „канарчетата“ напред, а Атанас Илиев удвои. Салиф Сисе вкара дебютния си гол с „жълто-черните“, а малко по-късно и второто си попадение в мача. Срещата в Панагюрище се игра пред празни трибуни. Причината за това е невъзможността на домакините за осигуряване на необходимата охрана и контрол по време на мача. Решението е потвърдено от кмета на община Панагюрище г-н Никола Белишки.

Мачът започна силно за Ботев и още във втората минута „канарчетата“ можеха да поведат в резултата. Първо центриране на Маркиньос беше засечено от Тодор Неделев, но ударът на халфа беше спасен от Хуго Гумиеро. Веднага след това центриране от десния фланг намери Атанас Илиев в наказателното поле. Нападателят стреля с глава, а топката срещна горната греда.

В 8-ата минута гостите от Пловдив поведоха в резултата с гол на Димитър Тонев. Младокът беше намерен зад гърба на защитата в зелено от Атанас Илиев, след което запази самообладание и насочи топката в обратния ъгъл на вратата.
В 14-ата минута Неделев стреля опасно от фаул. Халфът насочи топката във вратарския ъгъл, но Хуго Гумиеро внимаваше. След минута Неделев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев засече с глава, но в аут.

В 25-ата минута мощен удар на Атанас Илиев с левия крак беше избит от стража Гумиеро, след което топката се отби в горната греда. В 28-ата минута Атанас Илиев беше безпощаден и преодоля стража на Оборище. Голмайсторът на „канарчетата“ засече с глава центриране от ъглов удар на Тодор Неделев.
В 38-ата минута Гумиеро отново трябваше да се намесва след далечен шут на Неделев. Стражът закова топката в ръцете си без проблеми.

В 53-ата минута футболистите на Оборище организираха най-добрата си атака до момента. Ели Маркес проби по лявото крило, центрира към втора греда, а там Васил Тачев засече от въздуха. Топката обаче прелетя над вратата на Янко Георгиев.

Гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. След центриране от ъглов удар Атанас Илиев вдигна високо крака си пред футболист на Оборище. Главният съдия обаче даде сигнал играта да продължи. В 58-ата минута Атанас Илиев пласира удар точно под горната греда, който Гумиеро успя да избие в корнер. В ответната атака гредата помогна на „канарчетата“ след лошо изчистване на Маркиньос, който замалко щеше да си отбележи автогол.

В 69-ата минута Ботев пречупи устрема на Оборище с трети гол. Негов автор беше влезлият от резервната скамейка Салиф Сисе, възползвал се от добро подаване на Димитър Тонев. Това бе дебютен гол за него с екипа на „жълто-черните“.
В 76-ата минута опасен пробив на Мите Цикарски в наказателното поле завърши с удар на халф-бека, който беше отразен от Гумиеро. Две минути по-късно Салиф Сисе вкара втория си гол в мача.