Крилото на ЦСКА Джером Синклер вече е побеждавал Лудогорец, при това два пъти. Англичанинът бе част от младежката формация на Ливърпул, която се изправи срещу "орлите" в Младежката Шампионска лига през сезон 2014/15. И от двата сблъсъка Джером пази отлични спомени.

На 16 септември 2014 година Ливърпул спечели като домакин с 4:0, а сегашният играч на ЦСКА-София беше в стартовата единайсеторка. Именно той даде тон за разгрома, като откри резултата в 30-ата минута. Синклер отбеляза и последното попадение в срещата.
"Червените" загубиха важен футболист за дербито
На 26 ноември 2014 година двата тима се срещнаха на стадион "Георги Аспарухов", където домакинстваше Лудогорец. Пред около 2000 зрители мърсисайдци стигнаха до успеха по категоричен начин - 3:0. Синклер отново беше титуляр и вкара за 2:0 в 58-ата минута. Пет минути преди края на срещата англичанинът бе заменен.

През есента Синклер не игра срещу Лудогорец на "Армията" в мача, който завърши 2:2, защото още не беше привлечен.