"Марица" постигна победа с 2:4 при гостуването си на "Ботев"-2 в среща от 12-ти кръг от шампионата при децата, набор 2009, "Център". Двубоят се игра на базата на домакините в кв. "Коматево" в петък. Възпитаниците на треньора Иван Михайлов изиграха добър мач и заслужено постигнаха нов успех.

Андон Дончев изведе маричани напред след корнер, а Петьо Клявков удвои след грешка на вратаря на домакините. Така първата част завърши при резултат 1:3. Даниел Велков направи резултата класически, след индивидуален пробив. Малко преди края на първото полувреме, след неразбирателство в отбраната, "Ботев"-2 успяха да намалят.

През второто полувреме домакините стигнаха до втори гол, но маричани бързо отвърнаха с нов гол, който отново бе дело на Даниел Велков - 2:4. "Жълто-сините" пропуснаха няколко положения до края на мача и таканови голове не бяха реализирани.

С актив от 22 точки "Марица" заема втората позиция в класирането. В последния есенен кръг възпитаниците на треньора Иван Михайлов са домакини на "Хебър", а срещата е на 28 ноември.