ЦСКА победи у дома Национал с 2:0 в мач от първенството на Елитната група на България за юноши старша възраст.

Срещата се игра в слънчево, но доста ветровито време, а двата отбора си размениха по едно полувреме. Първото бе за Национал, а второто за съперника, но само домакините успяха да отбележат част от ситуациите си.

Срещата започна с натиск на гостите, които отправиха 5-6 удара в първите десетина минути, два от които минаха до гредите. Играта на Национал вървеше и положенията пред вратата на ЦСКА се редяха едно след друго, но стрелбата бе неточна. Домакините имаха две ситуации, като при по-опасната вятърът и притичалият Кристиян Костов спряха прехвърлящ удар на съперников играч. Олицетворение на превъзходството на Национал през тази част бе пробив на Мартин Савов по лявото крило, продължил с чудесен пас към нахлуващия Траян Тенев. Някъде около точката за дузпата, останал очи в очи със съперниковия вратар, капитанът и обаче стреля в него. Съотношението в създадените опасни ситуации бе 10:2 за Национал, но резултатът на почивката бе 0:0.

Домакините започнаха второто полувреме доста по-агресивно, а в определени моменти и на границата на грубото. В първите петнайсетина минути те отправиха няколко удара, създадоха 4-5 положения и отбелязаха два гола. След това темпото спадна, опасните ситуации намаляха. Вратарят на Национал Илиян Илиев се намеси отлично на три пъти, а в последните десетина минути и техните нападатели Траян Тенев и Марат Гареев не се възползваха от две изгодни ситуации да отбележат.

Така след 11 изиграни мача Национал завършва есенния дял от първенството с актив от 18 точки (6 победи и 5 загуби) и дели петото място във временното класиране, на три точки от третия. ЦСКА пък е лидер с 25 пункта.