Отборът на Спартак 2007 победи с категоричното 4:0 Лидер Пловдив. Двубоят се игра в село Ягодово, където Лидер провеждат домакинските си мачове.
През първото полувреме попадения липсваха, но двата отбора показаха хубава и динамична игра. Причина за това бе и добрия терен, който бе подготвен отлично от домакините.
След корекции на полувремето "гладиаторите" отбелязаха четири попадения във вратата на домакините. Точни за Спартак бяха Атанас Мутавски, Калоян Медов, Марин Димитров и  капитанът Симеон Пашов.

Това бе последен кръг, като след изиграването на 34 мача Спартак заема категоричното първо място на цели 17 точки пред втория, третия и четвъртия, които имат равен брой точки. (И трите отбора имат по един или два отложени мачове и разликата може да бъде намалена) "Гладиаторите" имат отбелязани 95 гола и допуснати 22, което говори красноречиво за представянето им.