Ботев II завърши 1:1 като гост на заплашения от фалит Добруджа. Това бе вторият официален мач на новосъздадения дублиращ тим на канарчетата, който се състезава във Втора лига. Миналият кръг жълто-черните завършиха 1:1 у дома срещу срещу Литекс, а днес гостуваха в Добрич. В състава на домакините имат много проблеми, за които онзи ден разкри бившия юноша на тима Свилен Симеонов. Според него клуба ще изкара само още няколко кръга в професионалния футбол и ще фалира, защото не са подсигурени никакви финанси и е било по-добре новия сезон да бъде започнат във В, а не в Б група. В състава на гостите този път липсваше Младеновски, който е част от първия тим на канарчетата. Македонецът никак не се понрави с играта си на феновете в първия мач. Казаков, който с попадение в края на мача с Литекс донесе дебютната точка на пловдивчни, отново бе оставен на скамейката. В състава на домакините пък имаше трима по-опитни играчи и останалото бяха млади юноши от школата.

Въпреки финансовите си проблеми обаче, водените от Стефан Славов футболисти се наложиха над възпитаниците на Стефан Стоянов в първата част от мача. В първите 25 минути Добруджа бяха по-активния тим и успяха да материализират превъзходството си с гол. В 20-тата минута домакините изпълниха тъч, последва центриране отдясно и Данаил Димов прати топката в мрежата на канарчетата. През първата част жълто-черните имаха 2 атаки, които бяха неуспешно завършени от Иван Василев.

Първите десетина минути на втората част не предложиха нищо интересно от страна на двата отбора. В 55-тата минута Стефан Стоянов извърши тройна смяна като на мястото на Бонев, Касов и Богданов на терена се появиха Гичев, Гелин и Стоименов. Точно след час игра Крис Добрев центрира от свободен удар, Иван Василев се извиси над всички и засече с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. В 66′ добра комбинация между родените през 2004 година Даниел Гичев и Никола Гелин изведе последния на добра позиция, но ударът на нападателя бе блокиран от защитник. 15 минути преди края на среща Стефан Стоянов извади от игра Крис Добрев и на негово място пусна героя за жълто-черните от предишната среща Казаков. Само 3 минути бяха нужни на родения през 2002 голаджия за да се превърне отново в герой за жълто-черните. Младият таран засече центриране на Благовест Данчев от корнер и изравни резултата, носейки втора точка на пловдивчани от началото на сезона.

В 85-тата минута завърналият се след контузия Стефан Попов се появи на мястото на Иван Василев, а до края резултата остана непроменен.

Съставът на Ботев Пд:
Християн Славков – ВРАТАР, Димитър Балинов – КАПИТАН, Иван Иванов, Мартин Христов, Венцислав Богданов, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Бисер Бонев, Кристиан Добрев, Юсеин Касов, Иван Василев
Резерви:
Мартин Панев – ВРАТАР, Благовест Величков, Даниел Гичев, Иво Казаков, Атанас Стоименов, Стефан Попов, Никола Гелин