Ботев Пловдив загуби гостуването си на ЦСКА след много спорно решение на арбитрите, които следят ВАР системата. Канарчетата можеха да изравнят за 1:1, но 4 минути отне на въпросните рефери и техните помощници да изкарат графика, която някакси да вкара с 1 см. в засада Маркиньос и гола му да не бъде признат.

В крайна сметка след това решение канарчетата допуснаха два бързи гола, които на практика им костваха загубата, въпреки че жълто-черните отказаха да се предат и накара футболистите на червените да треперят за победата си до последния съдийски сигнал.

Мачът на стадион „Българска армия” започна в доста лежерно темпо, като първите минути не предложиха почти никакви интересни ситуации. Първи по-сериозно към вратата на противника погледнаха гостите. Па Конате получи по левия фланг, напредна добре и центрира е наказателното поле, където обаче не успя да намери свой съотборник и отбраната на „червените” се справи без особени затруднения.

В 10-ата минута домакините стигнаха до корнер отдясно на вратата на гостите. След разиграването от ъгловия удар, Жорди Кайседо успя да стреля от близка дистанция, но Аргилашки показа класа и спаси.

Само четири минути по-късно Ботев пропусна уникален шанс, за да поведе в резултата. Па Конате изведе по отличен начин Маркиньос зад отбраната на домакините, напредна и навлезе в наказателното поле, озовавайки се очи в очи с Бусато. Изстрелът на Маркиньос обаче бе спасен от вратаря на ЦСКА.

Всичко най-интересно дойде в заключителните минути на първото полувреме, когато домакините поведоха в резултата, а веднага след това футболистите на Азрудин Валентич пропуснаха отличен шанс да възстановят статуквото.

ЦСКА откри на „Българска армия” чрез ЖОрди Кайседо, който се разписа в 42-ата минута. Вилдсхут получи пред наказателното поле на Ботев и веднага комбинира с Мазику отляво. Бранителят центрира отлично с левия крак в малкия пеналт, където Кайседо се справи с опеката на двама бранители на гостите и с глава успя да отправи топката в левия ъгъл на вратата. Това бе шести гол на нападателя от началото на сезона в efbet Лига.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част, Ботев пропусна страхотна възможност да изравни. След грешка на Мазику, който „подари” топката на Конате, футболистът на Ботев овладя на границата на пеналта, навлезе в наказателното поле, но Бусато бързо скъси ъгъла и успя да отрази с ръка. При последвалата добавка на Маркиньос, топката излезе над вратата.

Първата по-интересно положение за втората част стана факт в 50-ата минута. Кери центрира към Кайседо, таранът стреля с глава, но в ръцете на Аргилашки. Девет минути по-късно Кайседо завърши контраатака с добър фалцов шут, но покрай лявата греда.

В 67-ата минута Маркиньос се измъкна от централните бранители на домакините и прониза Бусато. Ситуаицята бе прегледана с ВАР и според съдиите е имало засада, но повторенията и линиите не убедиха, че това е правилното решение.

Малко по-късно, в рамките на минута, червените решиха всичко в своя полза с два гола на Георги Йомов и Кайседо.

В 72-ата минута Йомов реализира красиво попадение с мощен шут от 20 метра.

Само 60 секунди по-късно Кайседо надбяга Супрайен и с удар в близкия ъгъл покачи на 3:0.

В 79-ата минута Ботев получи право да изпълни дузпа след намеса на ВАР. Този път при 3:0 съдиите решиха да не режат канарчетата. Маркиньос бе подпрян в наказателното поле и реферите прецениха, че трябва да посочат бялата точка, а Неделев намали на 3:1. Канарчетата вкараха втори гол в 84-ата минута чрез Димитър Тонев. Резервата на Ботев се измъкна от опеката на играч в червено и с удар по земя от 13-14 метра намали на 3:2.

Намерението на съдийската бригада стана повече от прозрачно, когато след 4 гола, 2 намеси на ВАР (общо отнели около 6-7 минути) и 4 смени бе дадено 4 минутно продължение на срещата. Нова смяна в продължението на срещата естествено не доведе до неговото удължаване, въпреки че точно в края Ботев тръгна да гради атака.